Асоціація здатна виконувати основні завдання, функції та порядок управління службою замовника, який здійснює будівництво нових об’єктів виробничого та невиробничого призначенця, лінійних споруд та інженерних мереж, реконструкцію, розширення, технічне переозброєння, капітальний ремонт діючих підприємств, будівель (споруд).
Забезпечення будівництва нових об’єктів, реконструкції, розширення, технічного переозброєння, ремонту і нагляду за технічним станом будівель, споруд та інженерних мереж, що експлуатуються.
Капітальні вкладенная – інвестиції, спрямовані на створення або відновлення основних фондів.
Змішані капітальні вкладення – інвестиції, спрямовані на створення або відновлення основних фондів, у загальному обсязі яких є частка державних коштів.
Черга будівництва – частина будови, визначена проектом (робочим проектом), що забезпечує випуск продукції або надання послуг. Може складатися з одного або декількох пускових комплексів.
Пусковий комплекс – сукупність об’єктів (або їх частин) основного, підсобного та обслуговуючого призначення, енергетичного, транспортного і складського господарства, заявку, інженерних комунікацій охорони навколишнього природного середовища, благоустрою, що забезпечують випуск продукції або надання послуг, передбачених проектом (робочим проектом для даного пускового комплексу, та санітарно-побутові умови праці з чинними нормами.
Об’єкт будівництва – окрема будівля або споруда (з усім устаткуванням, яке до неї відноситься, інструментом і реманентом, галереями, естакадами, внутрішніми інженерними мережами водопостачання, каналізації, газопроводу, теплопроводу, електропостачання, радіофікації, підсобними і допоміжними надвірними будівлями, благоустроєм та іншими роботами і витратами), на будівництво, реконструкцію або розширення якої повинен бути складений окремий проект і кошторис. До розширення діючих підприємств відносяться також будівництво філій та виробництв, що входять до їх складу, які після введення в експлуатацію не будуть знаходитись на самостійному балансі.
До реконструкції діючих підприємств відноситься переобладнення діючих цехів та об’єктів основного, підсобного й обслуговуючого призначення, як правило, без розширення існуючих будівель і споруд основного призначення, пов’язане з удосконаленням виробництва та підвищення його техніко-економічного рівня на основі, досягнень науково-технічного прогресу, та здійснюване в цілому з метою збільшення виробничих потужностей, поліпшення якості та для зміни номенклатури продукції, головним чином без збільшення чисельності працівників при одночасному поліпшенні умов їх праці та охорони навколишнього природного середовища.
До технічного переозброєння діючих підприємств відносяться комплекс заходів щодо підвищення техніко-економічного рівня окремих виробництв, цехів та дільниць на основі впровадження передової техніки та технології, механізації й автоматизації виробництва, модернізації та зміни застарілого і фізично зношеного устаткування новим, більш продуктивним, а також щодо удосконалення загально-заводського господарства та допоміжних служб.
Капітальний ремонт – комплекс будівельних робіт, пов’язаних з відновленням або покращенням експлуатаційних показників, із зміною або відновленням несучих конструкцій та інженерного обладнання без зміни будівельних габаритів об’єкта та його техніко-економічних показників.
Торги (тендери), конкурентні переговори – форма розміщення замовлення на виконання робіт (послуг), що передбачає вибір підрядника-переможця шляхом оцінки його тендерної пропозиції.
Тендерна документація – комплект документів, які містять інформацію про предмет торгів, або конкурентних переговорів і процедуру їх проведення.
У своїй діяльності замовники керуються: Конституцією України; законами України; указами Президента України; Постановами кабінету міністрів України; рішеннями Держбуду України; рішеннями органів місцевої виконавчої влади; нормативно-правовими актами України, зокрема Положенням про підрядні контракти у будівництві України; Положенням про фінансування та державне Кредитування будівництва, що здійснюється на території України тощо.
Основними завданнями замовника є:
- забезпечення разом з іншими учасниками інвестиційного процесу введення контрактом, відповідно до затвердженого проекту та у межах коштів, призначених для будівництва; забезпечення ремонту, утримання автомобільних доріг загального користування тощо;
- забезпечення під час проектування об’єкта застосування ефективних проектних рішень, прогресивної технології, матеріалів, конструкцій та устаткування, передових методів організації виробництва, що відповідають новітнім досягненям науки і техніки, а також сучасним вимогам до якісного рівня архітектури та містобудування;
- забезпечення високого технічного рівня і якості будівництва об’єктів на основі використання результатів науково-технічного прогресу та передового досвіду.
Замовник може здійснювати інші види діяльності, пов’язані з наданням різних послуг юридичним та фізичним особам, якщо це передбачено його положенням (статутом).